Antenna Laboratory

 

Antenna Laboratory

شرکت فاتحین صنعت شریف آزمایشگاه‌های آنتن را در گستره‌ی فرکانسی وسیع، در ابعاد و اندازه‌های متنوع و با کیفیت، دقت و حساسیت‌های متناسب با کاربری‌های آموزشی، صنعتی، تحقیقاتی و تایید نمونه را از محصولات شرکت‌های معتبر بین‌المللی نظیر EMERSON&CUMING، ETS-Lindgren، FRANKONIA و … به صورت کلید در دست تامین و اجرا می‌کند.

آنتن

از عناصر اصلی ارتباطات بی‌سیم بوده و به عنوان واسط بین فضای آزاد و سامانه رادیویی عمل می‌کند. به منظور بهینه کردن طراحی، ارزیابی و تایید نمونه آنتن ساخته شده، آزمایشگاه‌های آنتن متنوعی از لحاظ اندازه، دقت و حساسیت تجهیزات عرضه شده است. در بین آزمایشگاه‌ها بالاترین کیفیت مربوط به آزمایشگاه‌‌های تایید نمونه (Type Approval Lab) بوده که بایستی گواهی استاندارد ISO 17025 را از مراکز تایید صلاحیت دریافت نمایند. دو دسته اصلی آزمایشگاه‌های آنتن آزمایشگاه فضای باز و اتاق آنتن است که خدمات شرکت فاتحین صنعت شریف شامل هر دو نوع آزمایشگاه می‌باشد. تست و اندازه‌گیری آنتن در فضای باز با محددیت‌های متعددی مثل: شرایط جوی و محیطی، نویز و … همراه است. لذا به منظور کنترل شرایط تست و حفظ ویژگی‌های فضای باز، اتاق‌های بدون انعکاس میدان دور و میدان نزدیک، طراحی و ساخته شده‌اند. در این بخش محصولاتی از شرکت‌های EMERSON & CUMMING،  ETS-Lindgren و  Frankoniaمعرفی شده‌اند.

شرکت فاتحین صنعت شریف در خصوص پروژه تاسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه آنتن پیشنهاد کامل ارائه کرده و به صورت کلید در دست آزمایشگاه را تحویل می‌دهد.

ابعاد اجرای چنین پروژه ای عبارتند از:

۱) اتاق آنتن (طراحی، تهیه و ساخت اتاق، تهیه و نصب جاذب‌ها، تاسیسات و …)،

۲) شیلدینگ اتاق آنتن،

۳) پایه‌های نگهدارنده اتاق آنتن،

۴) دستگاه‌های اندازه‌گیری (اسپکتروم آنالیزر، نتورک آنالیزر و …) و کیت‌های کالیبراسیون

۵) نرم‌افزارهای تست و اندازه‌گیری اتوماتیک

۶) آنتن‌‌های استاندارد و سایر قطعات موجبری

۷) کابل، کانکتور، مبدل‌ها،

در صنایع مخابراتی، خودروسازی و مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و تایید نمونه، علاوه بر آزمایشگاه‌های آنتن، آزمایشگاه‌های تخصصی متنوعی مورد نیاز است. شرکت فاتحین صنعت شریف برای پاسخگویی به این نیاز بازار ایران، آمادگی خود را در تامین، تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های سطح مقطع راداری (RCS)، آزمایشگاه Radome و آزمایشگاه SAR را نیز دارد.

این بخش دارای  چهار زیر مجموعه می باشد که هر کدام از این چهار بخش داری زیر مجموعه های متفاوتی می باشد که از طریق لینک های زیر می توانید از آنها استفاده کنید.

Rectangular Chamber

Tapered Chamber

Near-field

Compact Range

 

Antenna Laboratory

مطالب ما را در صفحه های اجتماعی به اشتراک بگذارید